Anatech Electronics Inc. AE125H9912
Part No.:
AE125H9912
Package:
Module
Datasheet:
AE125H9912.pdf
Description:
RF FILTER HI PASS 125MHZ MODULE
Shipping
AE125H9912 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
125MHz (Cutoff)
Bandwidth:
387MHz
Filter Type:
High Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
4.500" L x 1.250" W (114.30mm x 31.75mm)
Height (Max):
1.000" (25.40mm)