Anatech Electronics Inc. AE125B9105
Part No.:
AE125B9105
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE125B9105.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 125MHZ MODULE
Shipping
AE125B9105 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
125MHz Center
Bandwidth:
10MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
4dB
Size / Dimension:
2.500" L x 0.750" W (63.50mm x 19.05mm)
Height (Max):
0.500" (12.70mm)