Anatech Electronics Inc. AE1250L9015
Part No.:
AE1250L9015
Package:
Module
Datasheet:
AE1250L9015.pdf
Description:
RF FILTER LOWPASS 1.25GHZ MODULE
Shipping
AE1250L9015 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
1.25GHz (Cutoff)
Bandwidth:
1.15GHz
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
2.000" L x 0.500" W (50.80mm x 12.70mm)
Height (Max):
0.400" (10.16mm)