Anatech Electronics Inc. AE1250B1398
Part No.:
AE1250B1398
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE1250B1398.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 1.25GHZ MOD
Shipping
AE1250B1398 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
1.25GHz Center
Bandwidth:
100MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
0.2dB
Insertion Loss:
2dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
2.500" L x 0.500" W (63.50mm x 12.70mm)
Height (Max):
0.500" (12.70mm)