Anatech Electronics Inc. AE120NS2142
Part No.:
AE120NS2142
Package:
Module
Datasheet:
AE120NS2142.pdf
Description:
RF FILTER BANDSTOP 120MHZ MODULE
Shipping
AE120NS2142 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
120MHz Center
Bandwidth:
4MHz
Filter Type:
Band Stop
Ripple:
Insertion Loss:
6dB
Size / Dimension:
2.700" L x 1.970" W (68.58mm x 50.04mm)
Height (Max):
0.980" (24.89mm)