Anatech Electronics Inc. AE11500SSH6610
Part No.:
AE11500SSH6610
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE11500SSH6610.pdf
Description:
RF FILTER HIGH PASS 11.5GHZ MOD
Shipping
AE11500SSH6610 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
11.5GHz (Cutoff)
Bandwidth:
28.5GHz
Filter Type:
High Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
0.591" L x 0.500" W (15.00mm x 12.70mm)
Height (Max):
0.394" (10.00mm)