Anatech Electronics Inc. AE113NS2186
Part No.:
AE113NS2186
Package:
Module
Datasheet:
AE113NS2186.pdf
Description:
RF FILTER BANDSTOP 113MHZ MODULE
Shipping
AE113NS2186 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
113MHz Center
Bandwidth:
10MHz
Filter Type:
Band Stop
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
2.700" L x 1.970" W (68.58mm x 50.04mm)
Height (Max):
0.992" (25.19mm)