Anatech Electronics Inc. AE1123B10317
Part No.:
AE1123B10317
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module
Datasheet:
AE1123B10317.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 1.123GHZ MOD
Shipping
AE1123B10317 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
1.123GHz Center
Bandwidth:
50MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.7dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.438" L x 2.500" W (112.73mm x 63.50mm)
Height (Max):
1.000" (25.40mm)