Anatech Electronics Inc. AE10B9597
Part No.:
AE10B9597
Package:
BNC In-Line Module
Datasheet:
AE10B9597.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 10MHZ BNC
Shipping
AE10B9597 Specifications
Package/Case:
BNC In-Line Module
Frequency:
10MHz Center
Bandwidth:
2MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm)
Height (Max):
0.750" (19.05mm)