Anatech Electronics Inc. AE10B11179
Part No.:
AE10B11179
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE10B11179.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 10MHZ MODULE
Shipping
AE10B11179 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
10MHz Center
Bandwidth:
10MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
2.380" L x 1.000" W (60.45mm x 25.40mm)
Height (Max):
0.762" (19.35mm)