Anatech Electronics Inc. AE100KH9783
Part No.:
AE100KH9783
Package:
Module
Datasheet:
AE100KH9783.pdf
Description:
RF FILTER HI PASS 100KHZ MODULE
Shipping
AE100KH9783 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
100kHz (Cutoff)
Bandwidth:
Filter Type:
High Pass
Ripple:
Insertion Loss:
0.5dB
Size / Dimension:
2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm)
Height (Max):
0.750" (19.05mm)