Anatech Electronics Inc. AE100B9466
Part No.:
AE100B9466
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE100B9466.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 100MHZ MODULE
Shipping
AE100B9466 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
100MHz Center
Bandwidth:
5MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
6dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)
Height (Max):
0.500" (12.70mm)