Delta Electronics ADT-150A24AA H-A
Part No.:
ADT-150A24AA H-A
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
AC DC Desktop, Wall Power Adapters
Package:
Datasheet:
ADT-150A24AA H-A.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 150W
Shipping
ADT-150A24AA H-A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
ADT (150W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Region Utilized:
International
Form:
Desktop (Class I)
Input Type:
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
6.25A
Power (Watts):
150 W
No Load Power Consumption:
150mW
Polarization:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12mm
Cord Length:
70.8" (1.80m)
Input Connector:
IEC 320-C6
Features:
Size / Dimension:
6.30" L x 3.00" W x 1.01" H (160.0mm x 76.2mm x 25.6mm)