Acute Technology, Inc. ADP5100-U
Part No.:
ADP5100-U
Manufacturer:
Acute Technology, Inc.
Category:
Oscilloscope Probes
Package:
Datasheet:
ADP5100-U.pdf
Description:
Diff. Probe 100MHZ USB 50X/500X
Shipping
ADP5100-U Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Acute Technology, Inc.
Series:
ADP-U
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Differential
Attenuation Value:
Bandwidth:
100MHz
Resistance - Input:
20M
Voltage - Max:
CAT I 2300V, CAT III 1000V
Capacitance - Input:
1pF
Cable Length:
9.449" (240.00mm)