Delta Electronics ADP-230JB DN
Part No.:
ADP-230JB DN
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
AC DC Desktop, Wall Power Adapters
Package:
Datasheet:
ADP-230JB DN.pdf
Description:
230W / 19.5V ADAPTER - C14 BARRE
Shipping
ADP-230JB DN Specifications
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
Non-PD
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Region Utilized:
International
Form:
Desktop (Class I)
Input Type:
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
19.5V
Current - Output (Max):
11.8A
Power (Watts):
230 W
No Load Power Consumption:
150mW
Polarization:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:
0°C ~ 35°C
Output Connector:
Cord Length:
70.8" (1.80m)
Input Connector:
IEC 320-C14
Features:
Size / Dimension:
6.18" L x 3.35" W x 1.00" H (157.0mm x 85.0mm x 25.4mm)