Analog Devices Inc. ADP130-2.5-EVALZ
Part No.:
ADP130-2.5-EVALZ
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
Linear Voltage Regulator Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
ADP130-2.5-EVALZ.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR ADP130
Shipping
ADP130-2.5-EVALZ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Not For New Designs
Channels per IC:
1 - Single
Voltage - Output:
2.5V
Current - Output:
350mA
Voltage - Input:
1.2V ~ 3.6V