Analog Devices Inc. ADP1047-300-EVALZ
Part No.:
ADP1047-300-EVALZ
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
ADP1047-300-EVALZ.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR ADP1047
Shipping
ADP1047-300-EVALZ Specifications
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Main Purpose:
Power Supply with PFC
Outputs and Type:
1 Non-Isolated Output
Voltage - Output:
300 W
Current - Output:
385V
Voltage - Input:
Regulator Topology:
85 ~ 265 VAC
Frequency - Switching:
Boost
Contents:
97.7kHz