Automation Components, Inc. A/DLP-010-W-B-D-B-3-C-3P-S
Part No.:
A/DLP-010-W-B-D-B-3-C-3P-S
Datasheet:
A/DLP-010-W-B-D-B-3-C-3P-S.pdf
Description:
SENSOR 0.36PSID 1/4" 10V MODULE
Shipping
A/DLP-010-W-B-D-B-3-C-3P-S Specifications
Output:
0 V ~ 10 V
Accuracy:
±0.25%
Voltage - Supply:
24VAC, 15 ~ 36VDC
Port Size:
Male - 1/4" (6.35mm) Tube
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C