Abracon LLC ADFC15-2450.00-A-T
Part No.:
ADFC15-2450.00-A-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
RF Filters
Package:
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
ADFC15-2450.00-A-T.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0402
Shipping
ADFC15-2450.00-A-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
Package/Case:
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
2.45GHz Center
Bandwidth:
100MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
0.5dB
Insertion Loss:
1.4dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height (Max):
0.017" (0.43mm)