TDK Corporation ACT45R-101-2P-TL001
Part No.:
ACT45R-101-2P-TL001
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
ACT45R-101-2P-TL001.pdf
Description:
CMC 100UH 200MA 2LN 5.5KOHM SMD
Shipping
ACT45R-101-2P-TL001 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK Corporation
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
5.5 kOhms @ 10 MHz
Current Rating (Max):
100 µH @ 100 kHz
DC Resistance (DCR) (Max):
200mA
Voltage Rating - DC:
1.5Ohm
Voltage Rating - AC:
50V
Operating Temperature:
Ratings:
-40°C ~ 150°C