Abracon LLC ACMP-5025-251-T
Part No.:
ACMP-5025-251-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
ACMP-5025-251-T.pdf
Description:
CMC 5A 2LN 250 OHM SMD
Shipping
ACMP-5025-251-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Abracon LLC
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
250 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
5A
Voltage Rating - DC:
14mOhm
Voltage Rating - AC:
50V
Operating Temperature:
Ratings:
-40°C ~ 125°C