Abracon LLC ACML-0603-600-T
Part No.:
ACML-0603-600-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ACML-0603-600-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 60 OHM 0603 1LN
Shipping
ACML-0603-600-T Specifications
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Impedance @ Frequency:
60 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
600mA
DC Resistance (DCR) (Max):
300mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)