Abracon LLC ACML-0402-601-T
Part No.:
ACML-0402-601-T
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ACML-0402-601-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
Shipping
ACML-0402-601-T Specifications
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Impedance @ Frequency:
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
100mA
DC Resistance (DCR) (Max):
1Ohm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.026" (0.65mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)