Abracon LLC ACMF-03-900-T
Part No.:
ACMF-03-900-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Common Mode Chokes
Package:
0302 (0806 Metric), 4 Lead
Datasheet:
ACMF-03-900-T.pdf
Description:
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD
Shipping
ACMF-03-900-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Abracon LLC
Package/Case:
0302 (0806 Metric), 4 Lead
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
90 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
100mA
Voltage Rating - DC:
2.8Ohm (Typ)
Voltage Rating - AC:
10V
Operating Temperature:
Ratings:
-55°C ~ 150°C