TDK Corporation ACM7060-301-2PL-TL01
Part No.:
ACM7060-301-2PL-TL01
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
ACM7060-301-2PL-TL01.pdf
Description:
CMC 5A 2LN 300 OHM SMD
Shipping
ACM7060-301-2PL-TL01 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK Corporation
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
300 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
5A
Voltage Rating - DC:
10mOhm
Voltage Rating - AC:
80V
Operating Temperature:
Ratings:
-40°C ~ 85°C