Eaton - Electronics Division ACE1V2012-222-R
Part No.:
ACE1V2012-222-R
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
ACE1V2012-222-R.pdf
Description:
CMC 150MA 2LN 2.2KOHM SMD
Shipping
ACE1V2012-222-R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
2.2 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
150mA
Voltage Rating - DC:
2Ohm
Voltage Rating - AC:
50V
Operating Temperature:
Ratings:
-40°C ~ 105°C