Panduit Corp ACC62-A-C20
Part No.:
ACC62-A-C20
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
ACC62-A-C20.pdf
Description:
CBL CLIP C-TYPE BLACK ADHESIVE
Shipping
ACC62-A-C20 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clip, C-Type
Type Attributes:
Opening Size:
0.620" (15.75mm)
Mounting Type:
Adhesive
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Black
Length:
1.240" (31.50mm)
Width:
1.120" (28.45mm)
Height:
0.650" (16.51mm)