Panduit Corp ACC38-AT-C
Part No.:
ACC38-AT-C
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
ACC38-AT-C.pdf
Description:
CBL CLIP C-TYPE PAIRED STRIP ADH
Shipping
ACC38-AT-C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clip, C-Type - Paired Strip
Type Attributes:
Opening Size:
0.380" (9.65mm)
Mounting Type:
Adhesive
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Natural
Length:
1.000" (25.40mm)
Width:
1.000" (25.40mm)
Height:
0.400" (10.16mm)