Panduit Corp ACC19-AV-M300
Part No.:
ACC19-AV-M300
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
ACC19-AV-M300.pdf
Description:
CBL CLIP C-TYPE BLACK ADHESIVE
Shipping
ACC19-AV-M300 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clip, C-Type
Type Attributes:
Opening Size:
0.190" (4.83mm)
Mounting Type:
Adhesive
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Black
Length:
0.630" (16.00mm)
Width:
0.760" (19.30mm)
Height:
0.250" (6.35mm)