OptiFuse ACBP-V-30C
Part No.:
ACBP-V-30C
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ACBP-V-30C.pdf
Description:
CIR BRKR 30A 32VDC AUTO RESET
Shipping
ACBP-V-30C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
OptiFuse
Series:
ACBP-V
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Breaker Type:
Shortstop
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
32 V