OptiFuse ACBP-H-20A
Part No.:
ACBP-H-20A
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ACBP-H-20A.pdf
Description:
CIR BRKR 20A 32VDC AUTO RESET
Shipping
ACBP-H-20A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
OptiFuse
Series:
ACBP-H
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Breaker Type:
Shortstop
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
32 V