Ezurio AC4868-250M-485
Part No.:
AC4868-250M-485
Manufacturer:
Ezurio
Category:
RF Transceiver Modules and Modems
Package:
Module
Datasheet:
AC4868-250M-485.pdf
Description:
RF TXRX MOD ISM<1GHZMMCX SMD
Shipping
AC4868-250M-485 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ezurio
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
RF Family/Standard:
General ISM < 1GHz
Protocol:
Modulation:
FSK
Frequency:
868MHz
Data Rate:
57.6kbps
Power - Output:
24dBm
Sensitivity:
-103dBm
Serial Interfaces:
UART
Antenna Type:
Antenna Not Included, MMCX
Utilized IC / Part:
Memory Size:
Voltage - Supply:
3.3V ~ 5.5V
Current - Receiving:
36mA
Current - Transmitting:
54mA ~ 240mA
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C