Abracon LLC ABM11-20.000MHZ-D2X-T3
Part No.:
ABM11-20.000MHZ-D2X-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ABM11-20.000MHZ-D2X-T3.pdf
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Shipping
ABM11-20.000MHZ-D2X-T3 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ABM11
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
120 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.023" (0.59mm)