Abracon LLC ABLS-49.152MHZ-D-4-Y-T
Part No.:
ABLS-49.152MHZ-D-4-Y-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ABLS-49.152MHZ-D-4-Y-T.pdf
Description:
CRYSTAL 49.1520MHZ 18PF SMD
Shipping
ABLS-49.152MHZ-D-4-Y-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ABLS
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
49.152 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.165" (4.20mm)