Abracon LLC ABLS-20.000MHZ-20-L-4-Q-T
Part No.:
ABLS-20.000MHZ-20-L-4-Q-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ABLS-20.000MHZ-20-L-4-Q-T.pdf
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
Shipping
ABLS-20.000MHZ-20-L-4-Q-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ABLS
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±100ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.165" (4.20mm)