Abracon LLC ABL-18.432MHZ-B2
Part No.:
ABL-18.432MHZ-B2
Datasheet:
ABL-18.432MHZ-B2.pdf
Description:
CRYSTAL 18.4320MHZ 18PF TH
Shipping
ABL-18.432MHZ-B2 Specifications
Frequency:
18.432 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)