Bel Power Solutions ABC60-3001G
Part No.:
ABC60-3001G
Datasheet:
ABC60-3001G.pdf
Description:
AC/DC CNVRTR 5.2V 24V -12.8V 60W
Shipping
ABC60-3001G Specifications
Series:
ABC60 (60W)
Number of Outputs:
3
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5.2V
Voltage - Output 2:
24V
Voltage - Output 3:
-12.8V
Current - Output 1:
8 A
Current - Output 2:
1.5 A
Current - Output 3:
500 mA
Power (Watts):
60W
Voltage - Isolation:
4.242 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension:
4.00" L x 2.00" W x 1.20" H (101.6mm x 50.8mm x 30.5mm)