Bel Power Solutions ABC450-1T15G-S
Part No.:
ABC450-1T15G-S
Datasheet:
ABC450-1T15G-S.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 250W
Shipping
ABC450-1T15G-S Specifications
Series:
ABC450 (450W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output 1:
30 A
Power (Watts):
250W (450W Forced Air)
Voltage - Isolation:
4.242 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
6.50" L x 4.00" W x 1.60" H (165.1mm x 101.6mm x 40.6mm)