Bel Power Solutions ABC275-1024L
Part No.:
ABC275-1024L
Datasheet:
ABC275-1024L.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 160/275W
Shipping
ABC275-1024L Specifications
Series:
ABC275 (275W)
Packaging:
Box
Voltage - Input:
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
6.67 A
Power (Watts):
160W (275W Forced Air)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 0.75" H (127.0mm x 76.2mm x 19.0mm)