Bel Power Solutions ABC225-1058L-2
Part No.:
ABC225-1058L-2
Datasheet:
ABC225-1058L-2.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 58V 113W
Shipping
ABC225-1058L-2 Specifications
Series:
ABC225 (225W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
58V
Current - Output 1:
2.07 A
Power (Watts):
113W (225W Forced Air)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension:
4.00" L x 2.00" W x 1.00" H (101.6mm x 50.8mm x 25.4mm)