Bel Power Solutions ABC201-1T15G
Part No.:
ABC201-1T15G
Datasheet:
ABC201-1T15G.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 160/200W
Shipping
ABC201-1T15G Specifications
Series:
ABC201 (200W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output 1:
10.66 A
Power (Watts):
160W (200W Forced Air)
Voltage - Isolation:
4.242 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)