Anatech Electronics Inc. AB9500B1354
Part No.:
AB9500B1354
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AB9500B1354.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 9.5GHZ MODULE
Shipping
AB9500B1354 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
9.5GHz Center
Bandwidth:
400MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
1.791" L x 0.591" W (45.50mm x 15.00mm)
Height (Max):
0.354" (9.00mm)