Anatech Electronics Inc. AB915B1237
Part No.:
AB915B1237
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AB915B1237.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 915MHZ MODULE
Shipping
AB915B1237 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
915MHz Center
Bandwidth:
125MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
5.520" L x 2.090" W (140.21mm x 53.09mm)
Height (Max):
1.100" (27.94mm)