Anatech Electronics Inc. AB912B847
Part No.:
AB912B847
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module
Datasheet:
AB912B847.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 912MHZ MODULE
Shipping
AB912B847 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
912MHz Center
Bandwidth:
21MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.5dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.724" L x 2.362" W (120.00mm x 60.00mm)
Height (Max):
1.890" (48.00mm)