Anatech Electronics Inc. AB902B922
Part No.:
AB902B922
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AB902B922.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 902MHZ MODULE
Shipping
AB902B922 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
902MHz Center
Bandwidth:
25MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
6.720" L x 3.230" W (170.69mm x 82.04mm)
Height (Max):
2.130" (54.10mm)