Anatech Electronics Inc. AB878B507
Part No.:
AB878B507
Datasheet:
AB878B507.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 878MHZ MODULE
Shipping
AB878B507 Specifications
Frequency:
878MHz Center
Bandwidth:
4MHz
Ripple:
0.2dB
Insertion Loss:
4dB
Size / Dimension:
3.110" L x 2.126" W (79.00mm x 54.00mm)
Height (Max):
1.890" (48.00mm)