Anatech Electronics Inc. AB830B476
Part No.:
AB830B476
Datasheet:
AB830B476.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 830MHZ MODULE
Shipping
AB830B476 Specifications
Frequency:
830MHz Center
Bandwidth:
10MHz
Ripple:
1.2dB
Insertion Loss:
2.6dB
Size / Dimension:
6.457" L x 2.677" W (164.00mm x 68.00mm)
Height (Max):
2.362" (60.00mm)