Anatech Electronics Inc. AB829B1038
Part No.:
AB829B1038
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AB829B1038.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 829MHZ MODULE
Shipping
AB829B1038 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
829MHz Center
Bandwidth:
8MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.5dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
8.750" L x 4.750" W (222.25mm x 120.65mm)
Height (Max):
2.090" (53.09mm)