Anatech Electronics Inc. AB802B1251
Part No.:
AB802B1251
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module
Datasheet:
AB802B1251.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 802MHZ MODULE
Shipping
AB802B1251 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
802MHz Center
Bandwidth:
8MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
0.2dB
Insertion Loss:
-1.5dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
8.750" L x 4.750" W (222.25mm x 120.65mm)
Height (Max):
2.100" (53.34mm)