Anatech Electronics Inc. AB722B1198
Part No.:
AB722B1198
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module
Datasheet:
AB722B1198.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 722MHZ MODULE
Shipping
AB722B1198 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
722MHz Center
Bandwidth:
48MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
5.394" L x 3.071" W (137.00mm x 78.00mm)
Height (Max):
1.142" (29.00mm)